Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019

Strona parafii św. Marii Magdaleny, podobnie jak większość stron internetowych, wykorzystuje pliki cookies - zobacz więcej na ten temat.

Kancelaria parafialna


Sakramenty Święte


Grupy parafialne
Aktualności


Czwartek, 17 października 2019

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci składamy tylko na wyznaczone miejsca.

Zalecania za zmarłych można składać w przyszłą niedzielę w Domu Parafialnym i w zakrystii.


Czwartek, 10 października 2019

W poniedziałek 14 października br. o godz. 9.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 11 z okazji ich święta patronalnego ku czci św. Jana Pawła II.


Sobota, 28 września 2019

Od wtorku 1 października br. rozpoczynamy okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Sobota, 14 września 2019

Na naszej stronie zamieszczamy odezwę Arcybiskupa Katowickiego dotyczącą Święta Bierzmowanych.

ODEZWA ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO


Piątek, 30 sierpnia 2019

W poniedziałek 2 września br. o godz. 8.15. zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół naszej parafii, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców.

W piątek 6 września br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 z udziałem dzieci. Na Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów.

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2020 rok.


Piątek, 21 czerwca 2019

W czasie wakacji, tj. w lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna będzie czynna:

Informujemy, że tegoroczny odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 28 lipca br.


Piątek, 14 czerwca 2019

W środę 19 czerwca br. o godz. 8.15 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli naszych szkół na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego.

Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 21 czerwca br.


Czwartek, 7 czerwca 2019

Na naszej stronie zamieszczamy Słowo Arcybiskupa Katowickiego z okazji 40-stej rocznicy spotkania papieża Jana Pawła II z pielgrzymami z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Zamieszczamy także tekst homilii Jana Pawła II.

SŁOWO ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO

HOMILIA PAPIEŻA PODCZAS MSZY ŚW. 6 CZERWCA 1979 r.


Niedziela, 2 czerwca 2019

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:


Sobota, 11 maja 2019

Na naszej stronie zamieszczamy treść zaproszenia do udziału w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium w Piekarach Śląskich.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE


Sobota, 27 kwietnia 2019

Od środy 1 maja br. zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą o godz. 17.30., a w piątki po Mszy św. szkolnej o godz.16.30.


Sobota, 13 kwietnia 2019

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Sobota, 6 kwietnia 2019

Rekolekcje szkolne dla wszystkich szkół naszej parafii odbędą się w dniach od środy 10 kwietnia br. do piątku 12 kwietnia br.

W piątek 12 kwietnia br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kościołem, następnie przejdzie ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się na cmentarzu.

W sobotę 13 kwietnia br. odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 14.30.

Niedziela Palmowa 14 kwietnia br. rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które odbędzie się o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

Schola i Dzieci Maryi będą rozprowadzać baranki wielkanocne.

Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Pasję w wykonaniu młodzieży naszej parafii.


Sobota, 30 marca 2019

W piątek 5 kwietnia br. zapraszamy na tzw. Ekstremalną Drogę Krzyżową z naszej parafii do Sanktuarium Św. Józefa w Rudzie. Początek o godz. 18.45, a zakończenie Mszą św. o godz. 21.00.


Sobota, 23 marca 2019

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.


Piątek, 15 marca 2019

W przyszłą niedzielę 24 marca br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. profesor Henryk Olszar.


Sobota, 2 marca 2019

W niedzielę 3 marca br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie około godz. 15.00, zaś w poniedziałek 4 marca br. i wtorek 5 marca br. po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 6 marca br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 6.30, 7.30, 16.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.


Czwartek, 14 lutego 2019

W piątek 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Czwartek, 27 grudnia 2018

We wtorek 1 stycznia 2019 r. kończy się Oktawa Narodzenia Pańskiego Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Nowy Rok. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

Informujemy, że od 2019 roku kancelaria parafialna będzie czynna:


Sobota, 22 grudnia 2018

W poniedziałek 24 grudnia br. w Wigilię zapraszamy na słowno-muzyczne czuwanie przed Pasterką, które rozpocznie się o godz. 23.30, a o północy zapraszamy na uroczystą Mszę św. Pasterską.

We wtorek 25 grudnia br. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Tego dnia zapraszamy na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

W środę 26 grudnia br. przypada święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.30.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek od godz. 8.30 do godz. 11.00.


Sobota, 15 grudnia 2018

Od poniedziałku 17 grudnia br. rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem.

Przypominany, że spowiadamy do rozpoczęcia Mszy św.

Okazja do spowiedzi od poniedziałku 17 grudnia br.:

Informujemy, że na naszej stronie dostępny jest już plan odwiedzin duszpasterskich po Świętach Bożego Narodzenia.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2018 / 2019


Czwartek, 6 grudnia 2018

W niedzielę 16 grudnia br. po Mszach św. zapraszamy na kiermasz z wypiekami świątecznymi zorganizowany przez Scholę Parafialną.


Niedziela, 2 grudnia 2018

W piątek 7 grudnia br. i w sobotę 8 grudnia br. w sklepie BIEDRONKA naprzeciw kościoła zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież i Parafialny Zespół Caritas, zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Czwartek, 29 listopada 2018

Adwent, który rozpoczynamy w najbliższą niedzielę 2 grudnia br., przeżywać będziemy razem z Maryją przez udział w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach, które odprawiane będą:

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Roraty młodzieżowe w każdy piątek o godz. 18.00. W piątki zapraszamy również dorosłych, którzy nie mają sposobności przyjść na Roraty rano.


Piątek, 23 listopada 2018

W najbliższą niedzielę 2 grudnia br. (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Od najbliższej soboty 1 grudnia br. rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na czas adwentu wywieszony jest w gablotce i zamieszczony na naszej stronie.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2018

Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, artykuły szkolne, słodycze, dewocjonalia lub ozdoby świąteczne.


Sobota, 10 listopada 2018

W każdą sobotę o godz. 10.00 do Domu Parafialnego zapraszamy na douczanie z języka polskiego klasy VII i VIII.


Sobota, 27 października 2018

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci składamy tylko na wyznaczone miejsca. Zalecania za zmarłych można składać już dziś w Domu Parafialnym i w zakrystii.

W czwartek 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, ich orędownictwie za nami. Uroczyste nieszpory świąteczne odprawimy o godz. 14.00 w kościele, po których wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych.

W piątek 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.

W Dzień Zaduszny 2 listopada br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 19 października 2018

Rocznica

W czwartek 25 października br., w piątek 26 października br. i w sobotę 27 października br. zapraszany na Triduum przed 135 rocznicą poświęcenia naszego kościoła. Szczegóły na plakacie.


Wtorek, 2 października 2018

Na naszej stronie zamieszczamy treść Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, które przypada w najbliższy czwartek 4 października br.

LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI


Niedziela, 30 września 2018

Informujemy, że od 6 października br. w każdą sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 w Domu Parafialnym uczniowie szkół podstawowych i średnich mogą skorzystać z pomocy nauczyciela polonisty.


Piątek, 28 września 2018

Od poniedziałku 1 października br. rozpoczyna się okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Sobota, 1 września 2018

Informujemy, że od września br. kancelaria parafialna będzie czynna:

Informujemy także, że w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2019 rok.

W poniedziałek 3 września br. o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół naszej parafii, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców.


Piątek, 10 sierpnia 2018

W środę 15 sierpnia br. obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Zapraszamy na Nieszpory Maryjne o godz. 15.30. Poświęcenie ziół i kwiatów nastąpi na Mszy św. o godz. 10.00.


Czwartek, 26 lipca 2018

W najbliższą niedzielę 29 lipca br., z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po Mszy św. udzielone zostanie błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów.


Piątek, 13 lipca 2018

W przyszłą niedzielę 22 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy o godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. profesor Henryk Olszar.


Sobota, 30 czerwca 2018

Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych biblioteka parafialna będzie nieczynna.

W lipcu i sierpniu br. nie będą odbywały się spotkania Rodziny Franciszkańskiej.


Sobota, 23 czerwca 2018

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki od godz. 8.30 do godz. 11.00 i w czwartki od godz. 16.30 do godz. 18.30.


Czwartek, 14 czerwca 2018

W piątek 22 czerwca br. o godz. 8.15 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli naszych szkół na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego.

U księży wikarych można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie urlopu poza parafią.


Sobota, 9 czerwca 2018

W sobotę 16 czerwca br. w naszym mieście odbędzie się "MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY". O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w sanktuarium św. Józefa, po której nastąpi przemarsz do Orzegowa i tam odbędzie się piknik rodzinny.


Sobota, 26 maja 2018

W czwartek 31 maja br. obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 8.00. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym świadectwem naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Po procesji odprawiona zostanie Msza św.

Zapraszamy także do udziału w Oktawie Bożego Ciała, która odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30 wraz z procesją.


Piątek, 18 maja 2018

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:

Zachęcamy, aby na trasie procesji udekorować okna. Prosimy poszczególne grupy parafialne oraz parafian mieszkających w pobliżu ołtarzy o aktywne włączenie się przy ich wznoszeniu. Na trasie procesji zadbajmy o dekorację okien. Zapraszamy górników do baldachimu, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach i dzieci w bieli do sypania kwiatów.


Sobota, 28 kwietnia 2018

Od wtorku 1 maja br. zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą o godz. 17.30., a w piątki po Mszy św. szkolnej o godz.16.30.


Czwartek, 29 marca 2018

W Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia br. porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.


Sobota, 24 marca 2018

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 16 marca 2018

Rekolekcje szkolne dla wszystkich szkół naszej parafii odbędą się od środy 21 marca br. do piątku 23 marca  br.

W piątek 23 marca br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kościołem, następnie przejdzie ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się przed kościołem.

Za tydzień 25 marca br. Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które odbędzie się o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św.

Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Pasję w wykonaniu młodzieży naszej parafii.

Na naszej stronie zamieszczamy zaproszenie młodzieży Archidiecezji Katowickiej na Niedzielę Palmową do Katedry Chrystusa Króla.

ZAPROSZENIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ


Sobota, 10 marca 2018

W piątek 16 marca br. z naszej parafii wyruszy Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej. Zapraszamy do udziału. Początek o godz. 18.45 w kościele, a zakończenie Mszą św. ok. godz. 21.00 w sanktuarium. Drogę Krzyżową chcemy ofiarować w intencji rodzin naszej parafii.

Informujemy także, że Droga Krzyżowa ulicami Bielszowic przejdzie 23 marca br. Początek o godz. 17.00 przed kościołem.


Niedziela, 4 marca 2018

W piątek 9 marca br. i w sobotę 10 marca br. w sklepie BIEDRONKA naprzeciw kościoła zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież i Parafialny Zespół Caritas zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Piątek, 2 marca 2018

Informujemy, że nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone w naszej parafii w niedzielę 4 marca br. podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go rownież na naszej stronie.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2018


Piątek, 23 lutego 2018

W przyszłą niedzielę 4 marca br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Marek Górka.

Informujemy, że tegoroczna tzw. Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 16 marca br. do sanktuarium św. Józefa w Rudzie. Chcemy ją ofiarować w intencji rodzin naszej parafii.


Sobota, 17 lutego 2018

Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w piątek o godz. 17.00. i Gorzkich Żalach odprawianych w niedzielę o godz. 15.15.

Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W czwartek 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Sobota, 10 lutego 2018

W niedzielę 11 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie około godz. 15.00, zaś w poniedziałek 12 lutego br. i wtorek 13 lutego br. po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 14 lutego br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 6.30, 7.30, 16.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.


Piątek, 25 stycznia 2018

Na naszej stronie zamieszczamy zaproszenie do włączenia się w Akcję "Śląskie - dzieciom z Aleppo".

AKCJA „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”


Piątek, 29 grudnia 2017

W poniedziałek 1 stycznia 2018 r. kończy się Oktawa Narodzenia Pańskiego Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Nowy Rok. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

W sobotę 6 stycznia 2018 r. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

W Uroczystość Trzech Króli po Mszach św. Kolędnicy Misyjni zbierać będą fundusze dla swoich rówieśników w Libii i Syrii.


Piątek, 22 grudnia 2017

W niedzielę 24 grudnia br. zapraszamy na słowno-muzyczne czuwanie przed Pasterką, które rozpocznie się o godz. 23.30. O północy zapraszamy na uroczystą Mszę św. Pasterską.

w poniedziałek 25 grudnia br. przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Zapraszamy na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

We wtorek 26 grudnia br. przypada święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.30.


Piątek, 15 grudnia 2017

W niedzielę 17 grudnia br. rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem. Przypominany, że spowiadamy do rozpoczęcia Mszy św.

Przed Świętami Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi:

Dzieci do spowiedzi św. zapraszamy w piątek 22 grudnia br. o godz. 15.00.


Piątek, 1 grudnia 2017

W piątek 8 grudnia br. i w sobotę 9 grudnia br. w sklepie BIEDRONKA, naprzeciw kościoła, zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież i Parafialny Zespół Caritas, zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Niedziela, 26 listopada 2017

Informujemy, że plan Odwiedzin Duszpasterskich na rok 2017 / 2018 dostępny jest już także na naszej stronie.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2017 / 2018


Piątek, 24 listopada 2017

W najbliższą niedzielę 3 grudnia br. (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Od najbliższej soboty 2 grudnia br. rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na czas adwentu wywieszony jest w gablotce.

Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, artykuły szkolne, słodycze, dewocjonalia lub ozdoby świąteczne.


Czwartek, 26 października 2017

W środę 1 października br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, ich orędownictwie za nami.

Uroczyste nieszpory świąteczne odprawimy o godz. 14.00 w kościele, po których wyruszy procesja na cmentarz i odprawimy nabożeństwo za zmarłych.

W czwartek 2 października br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci składamy tylko na wyznaczone miejsca.

Zalecania za zmarłych można składać w Domu Parafialnym i w zakrystii od niedzieli 29 października br.

We wtorek 31 października br. po południu i 2 listopada br. w Dzień Zaduszny kancelaria będzie nieczynna.


Piątek, 20 października 2017

Na naszej stronie zamieszczamy informacje dotyczące stypendium dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przyznawanego w ramach programu „Śląskie. Inwestujemy w talenty” .

PROGRAM "ŚLĄSKIE. INWESTUJEMY W TALENTY"


Piątek, 6 października 2017

W niedzielę 15 października br. po Mszach św. odbędzie się zbiórka podpisów Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, która ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.


Sobota, 30 września 2017

Od niedzieli 1 października br. rozpoczynamy okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Czwartek, 7 września 2017

Na naszej stronie zamieszczamy Zaproszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej na Diecezjalne Święto Bierzmowanych.

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE ŚWIĘTO BIERZMOWANYCH


Piątek, 1 września 2017

W poniedziałek 4 września br. o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół naszej parafii, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców.

W piątek 8 września br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 z udziałem dzieci, na której odbędzie się poświęcenie tornistrów .


Czwartek, 13 lipca 2017

W przyszłą niedzielę 23 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy na godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Oficjał Adam Pawlaszczyk.


Sobota, 24 czerwca 2017

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna będzie czynna:

Informujemy, że tegoroczny odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 23 lipca br.


Sobota, 10 czerwca 2017

W czwartek 15 czerwca br. obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną po Mszy św. o godz. 8.00. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym świadectwem naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:

Po procesji odprawiona zostanie Msza św.

Prosimy poszczególne grupy parafialne oraz parafian mieszkających w pobliżu ołtarzy o aktywne włączenie się przy ich wznoszeniu. Na trasie procesji zadbajmy o dekorację okien. Zapraszamy górników do baldachimu, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach i dzieci w bieli do sypania kwiatów.

Zapraszamy także do udziału w Oktawie Bożego Ciała, która odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30 wraz z procesją.


Sobota, 29 kwietnia 2017

Informujemy, że we wtorek 2 maja br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Sobota, 8 kwietnia 2017

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Niedziela, 2 kwietnia 2017

Za tydzień w niedzielę 9 kwietnia br. przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które odbędzie się o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św.


Czwartek, 30 marca 2017

W piątek 7 kwietnia br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kościołem, następnie przejdzie ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się na cmentarzu.


Sobota, 25 marca 2017

W piątek 31 marca br. również z naszej parafii wyruszy Droga Krzyżowa do sanktuarium MB z Lourdes w Kochłowicach. Zapraszamy do udziału. Początek o godz. 18.45. w kościele, a zakończenie Mszą św. ok. godz. 21.00 w sanktuarium. Drogę Krzyżową chcemy ofiarować w intencji rodzin naszej parafii.

Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami Bielszowic przejdzie 7 kwietnia br. Początek o godz. 17.00 przed kościołem.


Piątek, 17 marca 2017

W piątek 24 marca br. od godz. 15.00 i w sobotę 25 marca br. w sklepie BIEDRONKA naprzeciw kościoła zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież, zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Sobota, 11 marca 2017

Informujemy, że tegoroczna tzw. Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 31 marca br. do sanktuarium św. MB z Lourdes w Kochłowicach. Tym razem chcemy ją ofiarować w intencji rodzin naszej parafii. Szczegółowe informacje znajdą się na plakatach.


Niedziela, 26 lutego 2017

W przyszłą niedzielę 5 marca br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prof. Leszek Szewczyk.


Sobota, 25 lutego 2017

W niedzielę 26 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie około godz. 15.00, zaś w poniedziałek 27 lutego br. i wtorek 28 lutego br. po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie. Dzieci zapraszamy na Adorację w poniedziałek o godz. 16.00, a młodzież we wtorek o godz. 17.00.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 1 marca br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 6.30, 7.30, 16.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.


Czwartek, 16 lutego 2017

W środę 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Niedziela, 8 stycznia 2017

Informujemy, że w wyniku ostatniej aktualizacji w dniu 5 stycznia br. na naszej stronie zamieszczone zostały błędne ogłoszenia duszpasterskie. Na stronie pojawiły się niepoprawne informacje dotyczące m.in. terminów spotkań rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i wczesnej komuni świętej. Za niedogodności z tą pomyłką związane pragniemy wszystkich Parafian i Gości bardzo serdecznie przeprosić. Jednocześnie informujemy, że wszystkie błędne informacje na stronie zostały już usunięte bądź poprawione.


Niedziela, 18 grudnia 2016

Zapraszamy na słowno-muzyczne czuwanie przed Pasterką, które rozpocznie się 24 grudnia br. o godz. 23.30. O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę.

W przyszłą niedzielę 25 grudnia br. przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

Informujemy, że 6 stycznia 2017 r. wyruszą w naszej parafii po raz kolejny z Dobrą Nowiną do naszych domów Kolędnicy Misyjni, którzy w tym roku zbierać będą fundusze dla swoich rówieśników na Tajlandii. W zakrystii mogą zapisywać się rodziny, które chcą przyjąć do swojego domu kolędników.


Czwartek, 16 grudnia 2016

Przed Świętami Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi:

Dzieci do spowiedzi św. zapraszamy w piątek 23 grudnia br. o godz. 9.00.

W sobotę 24 grudnia br. w Wigilię Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 do 15.00.


Czwartek, 8 grudnia 2016

Koncert „Betlejem w Spodku” odbędzie się w Katowicach w Spodku w czwartek 29 grudnia br. o godz. 19.00. Nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd, w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Bilety w cenie: 40 zł, 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w zakrystii, a także na portalu internetowym: bilety24.pl.


Niedziela, 4 grudnia 2016

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Niedziela, 27 listopada 2016

W przyszłą niedzielę 4 grudnia br. z okazji św. Barbary o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Początek uroczystości w cechowni kopalni o godz. 9.30, a po Mszy św. procesja na cmentarz i poświęcenie tablicy ku czci tragicznie zmarłych górników.


Sobota, 26 listopada 2016

Adwent, który się rozpoczął, przeżywamy razem z Maryją przez udział w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach, które odprawiane są:

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Roraty młodzieżowe w każdy piątek o godz. 18.00. oraz dorosłych, którzy nie mają sposobności przyjść na Roraty rano.


Niedziela, 20 listopada 2016

Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach (mogą to być maskotki, artykuły szkolne, słodycze, dewocjonalia, ozdoby świąteczne).


Czwartek, 17 listopada 2016

W najbliższą niedzielę 27 listopada br. (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na czas adwentu wywieszony jest w gablotce, a także zamieszczamy go na naszej stronie.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2016/2017


Sobota, 5 listopada 2016

W piątek 11 listopada br. z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 o Boże błogosławieństwo dla rodzin, które są fundamentem społeczeństwa i państwa. Z tego względu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Niedziela, 23 października 2016

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci prosimy składać tylko na wyznaczone miejsca.


Sobota, 22 października 2016

Za tydzień w niedzielę, tj. 30 października br. będziemy przeżywać Kiermasz parafialny z okazji rocznicy poświęcenia kościoła. Już dziś zapraszamy tego dnia na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 za fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła. Po Mszach św. zapraszamy na poczęstunek „wojskową grochówką”. W Domu Parafialnym Grupa Młodzieżowa przygotowała szereg atrakcji dla młodszych i starszych parafian, np. konkurs rysunkowy, karaoke czy parafialny turniej tenisa stołowego o Puchar Proboszcza, na który można zapisywać się od niedzieli 23 października br. do soboty 29 października br. w zakrystii. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na wspólne śpiewanie z udziałem naszej Scholi, po którym odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Następnie zapraszamy na wspólną zabawę do Domu Parafialnego.

W tym dniu bedzie także możliwość oddania krwi oraz zarejestrowania się jako potencjalnego dawcy szpiku. Szczegóły na plakacie.


Sobota, 1 października 2016

W sobotę 8 października o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych Parafian. Serdeczna prośba o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Po Mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego na poczęstunek.


Piątek, 23 września 2016

W sobotę 1 października br. rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Sobota, 23 lipca 2016

Na naszej stronie zamieszczamy ramówkę TVP Katowice na Światowe Dni Młodzieży.

RAMÓWKA TVP KATOWICE NA ŚDM


Poniedziałek, 18 lipca 2016

W przyszłą niedzielę 24 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy na godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Profesor Leszek Szewczyk.


Piątek, 24 czerwca 2016

W miesiącach wakacyjnych kancelaria parafialna będzie czynna:


Piątek, 17 czerwca 2016

Na naszej stronie zamieszczamy Komunikat Biskupów w sprawie poparcia inicjatywy ustawodawczej „ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę”.

KOMUNIKAT BISKUPÓW


Niedziela, 1 maja 2016

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:


Sobota, 30 kwietnia 2016

Informujemy, że we wtorek 3 maja br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Niedziela, 20 marca 2016

Informujemy, że w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piatek, 18 marca 2016

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.


Czwartek, 10 marca 2016

Za tydzień 20 marca br. przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które nastąpi o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św.


Niedziela, 6 marca 2016

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Czwartek, 3 marca 2016

W piątek 11 marca br. z naszej parafii wyruszy Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Józefa w Rudzie. Zapraszamy do udziału. Początek o godz. 19.00. w kościele, a zakończenie Mszą św. ok. 21.30, w sanktuarium.

Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami Bielszowic przejdzie 18 marca br. Początek o godz. 17.00 przed kościołem.


Niedziela, 21 lutego 2016

W przyszłą niedzielę 28 lutego br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prałat dr Krzysztof Bąk.


Niedziela, 14 lutego 2016

Informujemy, że tegoroczna tzw. Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa odbędzie się 11 marca br. do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej. Tym razem chcemy ją ofiarować w intencji rodzin naszej parafii. Szczegółowe informacje znajdą się niebawem na plakatach.

Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Włoch w dniach od 25 czerwca br. do 2 lipca br. W programie Rzym, Watykan, Loreto, Asyż, Cascia, Roccaporena. Koszt pielgrzymki to 1400 zł. Zapisy prowadzone będą do 27 marca br.


Czwartek, 11 lutego 2016

Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w piątek o godz. 17.00. i Gorzkich Żalach odprawianych w niedzielę o godz. 15.15.

Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.


Czwartek, 28 stycznia 2016

We wtorek 2 lutego br. obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.

Serdecznie zapraszamy dzieci na Karnawałowy Bal Przebierańców, który odbędzie się w sobotę 6 lutego br. o godz. 13.00 w Domu Parafialnym.


Środa, 6 stycznia 2016

Rocznica

Informujemy, że 24 stycznia br. organizujemy konkurs kolęd połączony ze wspólnym kolędowaniem. Chętne dzieci, młodzież, rodziny prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.


Niedziela, 3 stycznia 2016

W przyszłą niedzielę 10 stycznia br. będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, który jest zapowiedzią naszego chrztu. Będzie można nabyć kropielnice, które przypominają o naszym chrzcie.

W przyszłą niedzielę 10 stycznia br. o godz. 17.00 odbędzie się koncert kolęd.

Ogłoszenia duszpasterskie     Intencje mszalne     Sakramenty Święte     Kancelaria parafialna     Grupy parafialne     Duszpasterze     Kontakt


Copyright (C) 2012 - Krzysztof Szostek


stat4u